Obce farnosti

Město Žďár nad Sázavou (vyjma části Žďár nad Sázavou 2)

Hamry nad Sázavou

Lhotka u Žďáru nad Sázavou

Počítky

Vysoké

Mělkovice

Plíčky

Radonín

Kostely a kaple:

Město Žďár nad Sázavou

- farní kostel sv. Prokopa, postaven 1270, pouť připadá na neděli v blízkosti památky sv. Prokopa (4.7.)

- hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice, postaven 1670

- kaple sv. Barbory, postavena 1729

Hamry nad Sázavou

- kaple sv. Cyrila a Metoděje, postavena 1871, pouť v den slavnosti sv. Cyrila a Metoděje (5.7.)

- kaple sv. Anny, postavena 1700

- kaple Panny Marie Bolestné, postavena 1934, pouť připadá na neděli v blízkosti památky Panny Marie Bolestné (15.9.)

Počítky

- kaple Navštívení Panny Marie, postavena 1870, pouť připadá na neděli v blízkosti svátku Navštívení Panny Marie (31.5.)

Vysoké

- kaple Panny Marie Karmelské, postavena 1850, pouť připadá na neděli v blízkosti památky Panny Marie Karmelské (16.7.)

Mělkovice

- kaple sv. Anny, postavena 1900, pouť připadá na neděli v blízkosti památky sv. Jáchyma a Anny (26.7.)

Radonín

- kaple Narození Panny Marie, postavena 1878, pouť připadá na neděli v blízkosti svátku Narození Panny Marie (8.9.)