Úmysly mší sv. Ohlášky

Novinky

FOTO

Mše sv. a obřady velikonočního tridua - přímé přenosy z kostela sv. Prokopa

Dá li Pán, budeme moci slavit a prožívat i mše svaté a obřady velikonočního tridua, které budou online vysílány z našeho kostela buď přímým přenosem na kabelové TV Vysočina nebo na Youtube kanálu naší farnosti, který byl pro tento účel zřízen. Stejně, jako byla přenášena mše sv.na Květnou-pašijovou neděli 5.4.2020 v v 10.00 hodin . Spustit lze zeleným tlačítkem.

FOTO

Bohoslužby o Velikonocích a svátost smíření

FOTO

Vzpomínky na Pašije

Po dlouhých letech nás nezastavila zima či sníh, ale jiné okolnosti. Můžeme si tedy pašijovou hru alespoň připomenout, přehrát viz níže...

Charita Žďár nad Sázavou Puls Duchovní služba v nemocnicích Musica Sacra Centrum pro rodinu Biskupství brněnské Církevní soud Církev.cz Liturgie.cz

FOTO

Otevřený kostel

Farní kostel je každý den otevřen k soukromé modlitbě od 8.00 do 18.00 hod. Pokud by měl někdo zájem přistoupit ke svátosti smíření nebo sv. přijímání je to možné po domluvě s knězem osobně nebo telefonicky – podrobnosti naleznete v detailech této informace viz tlačítko „Více“. Mše svaté v naší farnosti jsou slouženy na dané úmysly – bez účasti lidu.

FOTO

Obnova svěření a zasvěcení Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie

Česká republika se připojuje k obnově svěření a zasvěcení Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie, a to modlitbou, kterou kardinál Dominik Duka, předseda ČBK, přednese před sochou Panny Marie Fatimské v arcibiskupské kapli ve středu 8. dubna 2020 v 7.15 hodin.

FOTO

Inspirace: Velikonoce v rodině

Portál Liturgie.cz připravil videoseriál o tom, jak nás prvky bohoslužby v kostele mohou inspirovat při prožití Velikonoc v domácnosti. Přinášíme odkazy podle jednotlivých dnů Velikonočního tridua - od Zeleného čtvrtku až po Vigilii vzkříšení.

FOTO

PASTÝŘSKÝ LIST OTCE BISKUPA VOJTĚCHA V DOBĚ PANDEMIE KORONAVIRU COVID-19

FOTO

Velikonoční výzva českých a moravských biskupů

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny domovů svíčku, případně vystavili obraz Ježíše Krista.

FOTO

Manuál pro domácí nedělní bohoslužbu

Nabízíme vám manuál pro domácí nedělní bohoslužbu v současném nouzovém stavu pandemie Covid 19. https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200313manual-pro-domaci-nedelni-bohosluzbu

FOTO

Dopis kardinála Duky dětem a studentům

V době celospolečenských omezení daných šířením epidemie koronaviru píše kardinál Duka na den Slavnosti Zvěstování 25. března 2020 děkovný dopis adresovaný studujícím a mládeži.

FOTO

Biskup Karel Herbst je v nemocnici

V sobotu 28. 3. bylo u pražského pomocného biskupa Karla Herbsta potvrzeno onemocnění COVID 19. Byl převezen do pražské střešovické nemocnice na jednotku intenzivní péče. Jeho stav je vážný. Modleme se za jeho uzdravení.

FOTO

Jak je to nyní se svátostí smíření? Inspirace ze Slovenska

Mnozí se v současnosti dotazují, jak je to v této době šíření koronaviru se svátostí smíření. Přinášíme inspiraci textu ze Slovenska, který se dá aplikovat i na českou situaci.

FOTO

Jsme doma

Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo na svých webových stránkách dětem, rodinám i jednotlivcům pro období „koronavirových prázdnin“ některé inspirace, odkazy a materiály.

FOTO

Rozhodnutí biskupa Vojtěcha Cikrleho pro brněnskou diecézi v souvislosti s pandemii koronaviru COVID-19

FOTO

Představení prvokomunikantů 2020

V neděli 16. února při mši sv.v 10,30 hodin

FOTO

Vánoce 2019

Nádherně vyzdobený kostel a také mnoho duchovních zážitků

FOTO

Betlémské světlo

Třetí neděli adventní, při mši sv. v 10,30

FOTO

Roráty 2019

Již dlouholetou tradicí v naší farnosti

Více novinek...